Jak kupić pierwszą kryptowalutę – dla początkujących

Dostępnych jest wiele platform wymiany kryptowalut. Wiele giełd pozwala użytkownikom rozpocząć handel już za kilka USD. Ale zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego krypto, ważne jest, aby zrozumieć koncepcję blockchain i wiedzieć, co oznacza kupowanie krypto.

Wykorzystaniu aktywów kryptowalutowych i inwestowanie w swoją przyszłość


Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz popularniejszą opcją dla inwestorów. W ostatnich latach inwestowanie w kryptowaluty stało się coraz popularniejszą opcją dla inwestorów. Te zasoby cyfrowe były pierwotnie określane jako waluty wirtualne, ale teraz są również określane jako tokeny lub monety. Wartość tych monet może się gwałtownie zmieniać i stały się popularną metodą inwestowania. Przy rosnącej kapitalizacji rynkowej kryptowalut i większej liczbie osób w nie inwestujących, nie wiadomo, gdzie ten trend pójdzie w przyszłości i istnieje wiele możliwości zarabiania na nich pieniędzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach lub myślisz o zainwestowaniu w nie samemu, ten przewodnik ma na celu pomóc Ci zrozumieć podstawy, w tym jak działają, jakie czynniki wpływają na ich wartość,

Czym są kryptowaluty?


Kryptowaluty to cyfrowe monety lub cyfrowe tokeny, które wykorzystują szyfrowanie do regulowania tworzenia pieniędzy i weryfikacji transakcji.

Pierwsza kryptowaluta została wprowadzona w 2009 roku przez anonimowego programistę, który nazwał ją Bitcoin. Niektóre kryptowaluty są tworzone przy użyciu konsensusu proof-of-work, który wymaga od górników wykazania, że zainwestowali czas i zasoby w konkretną monetę, zanim będą mogli wygenerować więcej monet. Inni używają konsensusu proof-of-stake, w którym osoby z pewną ilością posiadanej kryptowaluty mogą zarobić więcej monet za wspieranie sieci. Najpopularniejsze obecnie kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Inwestowanie w kryptowaluty może być satysfakcjonującym doświadczeniem. Ale mając tylko ograniczoną liczbę opcji do wyboru, początkującym może być dość trudno dowiedzieć się, w które z nich warto zainwestować.